VI NIEDZIELA ZWYKŁA -17.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy. Dziś przed Mszami św. modlitwa wypominków za naszych bliskich zmarłych a zbierane ofiary przeznaczone są na budowę kaplicy cmentarnej i zapłacenie przeglądu organów liturgicznych. Bóg zapłać za wszelkie datki.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy  tydzień:

- we środę o godz. 17.30 spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów

- we czwartek o godz. 18.00 w Centrum Parafialnym spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

- w piątek święto św. Katedry św. Piotra Apostoła.

- w sobotę wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika.

3. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół mieszkańcom roli Maślakowej i za ofiarę na budowę kaplicy cmentarnej, za tydzień w sobotę proszę parafian z Roli Tłukowej i Piecygrochowej o pomoc przy sprzątaniu kościoła.

4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej do nabycia Niedziela, Źródło oraz dla dzieci Ola i Jas.

5. Wójt Gminy Jordanów informuje o zebraniu wiejskim w dni u 22 lutego o godz. 16.00 w budynku OSP w Naprawie. Będą wybory sołtysa wsi oraz członków Rady Sołeckiej. Serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców naszej wioski.

1.

Sobota, VI Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika