poniedziałek,

(231. dzień roku)

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.08.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

- we środę wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, męczennika Oświęcimia.

- we czwartek  uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę o godz. 7.30, 9.30 oraz 15.00 Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

- w piątek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla, z racji III piątku miesiąca po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, proszę o przygotowanie  próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Faustyny.

- w sobotę wspomnienie św. Jacka, kapłana

- w przyszłą niedzielę przed Mszami św. modlitwa wypominków za naszych bliskich zmarłych, a zbierane ofiary przeznaczone będą na budowę kaplicy cmentarnej.

3. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię parafianom z Kowalowej i za ofiarę na kaplicę cmentarną, za tydzień w sobotę proszę parafian z Roli Tatarkowej o pomoc przy sprzątaniu kościoła.

4. Za tydzień w sobotę chcielibyśmy uporządkować plac przed cmentarzem dlatego bardzo proszę pomoc ze strony mężczyzn potrzebnych jest około 10 osób proszę o przyjście chętnych na godz. 9.00.

5.ZZa tydzień w niedzielę dniu 18 sierpnia odbędą się w Osielcu Dożynki Gminne. Dożynki rozpoczną się Mszą św. na stadionie Klubui Sportgowego Swit w Osielcu

„Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.

Poniedziałek, XX Tydzień zwykły
    Rok C, I